• info@etehadiehmfe.ir
  • ایران - تهران - دفتر معرفی و اطلاع رسانی اتحادیه شهرهای ایران

آلودگی هوا با تعطیلی مدارس از بین نمی‌رود

به گزارش خبرگزاری مهر از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، محمدرضا ابراهیمی در یک‌صد و شصت و چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان ضمن گرامیداشت ۲۶ دی سالروز تشکیل شورای آموزش و پرورش اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی، مشارکت مردم در امور اجرایی و تصمیم‌سازی‌ها است.

وی افزود: یکی از بسترهای مناسب برای مردمی‌سازی و مردمی‌شدن امور از جمله مدارس، شورای آموزش و پرورش است.

ابراهیمی با بیان اینکه شعار دولت سیزدهم مردمی بودن است، عنوان کرد: تلاش دولت بر این است که در راستای مردمی‌سازی، اقداماتی انجام دهد و می‌طلبد که در شورای آموزش و پرورش استان و شهرستان‌ها، به این موضوع اهتمام بیشتری شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان خاطرنشان کرد: شورای آموزش و پرورش محفلی برای مشارکت‌دادن همه ادارات و نهادها است، اگر همه ادارات با آموزش و پرورش همکاری داشته باشند، قطعاً اثرگذاری اقدامات آن بیشتر خواهد بود.
وی تصریح کرد: شورای آموزش و پرورش در استان مرتب و منظم با دستور جلسه مشخص برگزار می‌شود؛ اما متأسفانه برخی از شهرستان‌ها و مناطق به این بحث توجهی ندارند و حتماً می‌طلبد که توصیه مؤکد در این زمینه به شهرداران، بخشداران و فرمانداران بشود.

ابراهیمی اذعان کرد: یکی از مهم‌ترین مناسبت‌ها و جشنی که در پیش داریم، میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س)، روز زن و روز مادر است که مدارس ما باقدرت و قوت در این مناسبت برنامه‌های خود را انجام می‌دهند؛ اما با موانعی مانند تعطیلی‌های ناخواسته مدارس مواجه هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به تعطیلی مدارس به علت آلودگی هوا، گفت: درست است که سلامت دانش‌آموزان و کل جامعه برای ما مهم است، اما باید یک اهتمام ویژه‌ای حاکمیت و دولت داشته باشند که ما نیازی به تعطیلی مدارس نداشته باشیم، علت آلودگی هوا با برقراری مدرسه نیست که با تعطیلی مدارس از بین برود و باید علت‌یابی شود و علت اصلی برطرف شود.

وی بیان کرد: برای اولین‌بار در آموزش و پرورش، پیکر پاک و مطهر یک شهید گمنام در اردوگاه تربیتی باغ ابریشم تشییع و خاک‌سپاری شد و ما شاهد بودیم که زیر بارش رحمت الهی چه جلوه‌های ویژه و زیبایی خلق شد.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: پیش از فرارسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) بیش از ۲۶۰ مدرسه در استان اصفهان میزبان پیکر پاک و مطهر شهید گمنام بود، حضور پیکر مطهر شهید گمنام کم و کاستی‌های ما در مدارس را جبران کرد و به‌اندازه ده‌ها سخنرانی اثربخش بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان اضافه کرد: به یمن حضور شهدا در مدارس، معنویت دانش‌آموزان بسیار زیاد شد و بسیاری از مشکلاتی که ناشی از اغتشاشات و جنگ ترکیبی دشمن علیه ملت ایران بود، با حضور شهدای گران‌قدر در مدارس و جهاد تبیین از بین رفت و کم‌رنگ شد.

وی با اشاره به عدم وجود فضای آموزشی کافی در شهرک‌های مسکونی استان اصفهان، عنوان کرد: در شهرک‌های مسکونی ما با انبوهی از جمعیت مواجه هستیم که یا اصلاً فضای آموزشی ندارند و یا بسیار متراکم هستند و متأسفانه سرانه زمین برای ایجاد فضای آموزشی در آن وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *