• info@etehadiehmfe.ir
  • ایران - تهران - دفتر معرفی و اطلاع رسانی اتحادیه شهرهای ایران

انفجار مهیب در جنوب مسکو، پایتخت روسیه

به گزارش خبرگزاری مهر، منابع روسی از جمله خبرگزاری ریانووستی در ساعات پایانی پنج شنبه شب از وقوع یک انفجار مهیب در نزدیکی شهر کولومنا در جنوب شرقی مسکو، پایتخت روسیه خبر دادند.

علت این حادثه هنوز مشخص نیست، هرچند گفته شده که نیروهای اورژانس و امداد پس از انفجار به منطقه رسیده و در حال بررسی وضعیت و شرایط هستند.

تا کنون علت این انفجار اعلام نشده، اما محل حادثه پیش از این نیز سابقه انفجار بر اثر نشت گاز شهری را داشته است.

از سوی دیگر صدای این انفجار مهیب چند ساعت پس از آن شنیده شد که رئیس جمهور روسیه نسبت به اقدامات تروریستی اوکراین هشدار داد. «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه روز پنج شنبه و در واکنش اقدام خرابکاران اوکراین در بریانسک اعلام کرد: امروز یک حمله تروریستی دیگر که از سوی اوکراین انجام شد، آنها به سوی غیرنظامیان و کودکان آتش گشودند.

رئیس جمهور روسیه یادآور شد: اینها همان کسانی هستند که سعی می‌کنند تا روسیه را از تاریخ و سنت‌هایش محروم کنند.

پوتین در ادامه تاکید کرد: نیروهای روسی قهرمانانه از مردم ما در برابر نئونازی‌ها و تروریست‌هایی محافظت می‌کنند، که به مدت ۸ سال مردم را در دونباس شکنجه دادند وآنها را کشتند.

رئیس جمهور روسیه هشدار داد که نئونازی‌های اوکراینی و اربابان آنها موفق نخواهند شد تا روسیه را درهم بریزند.
روز پنجشنبه منابع رسمی روسیه اعلام کردند که در نتیجه حملات اوکراین به مناطقی در مجاورت مرزهای اوکراین، چند نفر کشته و زخمی شدند؛ این در حالی است که منابع مذکور از نفوذ گروه‌های مسلح اوکراین و گروگان‌گیری در فروشگاهی در روستای «لیوبچانی» در استان مرزی «بریانسک» در غرب روسیه خبر دادند.

بر اساس این گزارش، مقامات محلی و خدمات اورژانس در منطقه مرزی بریانسک روسیه اعلام کردند که یک گروه مسلح اوکراینی متشکل از دست کم ۵۰ نفر با نفوذ به منطقه بریانسک، شش نفر را در مغازه‌ای در روستای لیوبچانی گروگان گرفتند. برخی منابع خبری به نقل از رسانه‌های روسیه شمار افراد گروگان گرفته شده را تا حدود ۱۰۰ نفر اعلام کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *