• info@etehadiehmfe.ir
  • ایران - تهران - دفتر معرفی و اطلاع رسانی اتحادیه شهرهای ایران

بازدید نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت از هتل زائران ایرانی

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب امروز یکشنبه (۲۸خرداد) با حضور سرزده در مجموعه جوهر الصبغه ضمن بازدید از روند ارائه خدمات به کاروان های مستقر در این هتل، با زائران ایرانی دیدار و گفتگو کرد.

در این بازدید که سیدعباس حسینی رئیس سازمان حج و زیارت نیز حضور داشت، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با آرزوی قبولی حج ضیوف الرحمان، دعا کرد که حضور در سرزمین وحی قسمت فرزندانشان هم شود.

در هتل «جوهر الصبغه» کاروان هایی از استان های همدان، زنجان ، یزد، کرمان و اصفهان با ۹۴۰ زائر اسکان دارند.

در این بازدید محمد محمدلو مدیر مجموعه جوهر الصبغه گزارشی از امکانات فراهم شده برای زائران ارائه و اشاره کرد که خدمات حمل و نقل و پزشکی در شرایط مطلوبی ارائه می شود و فاصله هتل با بیمارستان مکه بدون خودرو کمتر از ۱۰ دقیقه است.

حجت الاسلام والمسلمین نواب زمانی وارد رستوران این هتل شد که زائران درحال صرف وعده ناهار بودند به همین خاطر به آنها گفت با توجه به حضور مسئولین محترم حج و زیارت در سالن ورودی هتل پاسخگوی سوالات شما هستند. در این میان تعدادی از بانوان با ابراز رضایت از وضعیت غذا از مسئولان ایرانی هتل به خاطر فراهم کردن شرایط مناسب برای زائران تشکر کردند.

البته تعدادی از آقایان هم بودند که به دلیل شرایط سنی و داشتن بیماری های زمینه ای از جمله قلبی و دیابت از شرایط تغذیه گلایه کردند که سرپرست حجاج ایرانی از مدیران کاروان و مجموعه خواست زمینه برطرف شدن مشکل آنها را فراهم کنند.

سرپرست حجاج ایرانی و سیدعباس حسینی همچنین در جمع زائران مشکلات و کمبودهایی را که در هتل وجود دارد از زبان آنها شنیدند که این مشکلات باید توسط مالک هتل برطرف می شد و مقرر شد در صورت عدم انجام آن توسط مالک برابر قرارداد مدیر تامین کند و از اجاره کاسته شود.

تعدادی از زائران ضمن بیان انتظارات، به کمبود دارو اشاره کردند که حجت الاسلام والمسلمین نواب راهی درمانگاه مستقر در این هتل شد.

دکتر خرم سرگروه پزشکان مستقر در این هتل با ارائه گزارشی از تعداد مراجعه کنندگان به این درمانگاه و درخواست های آنان گفت: کمبود داروی عمومی وجود ندارد آنچه مورد اعتراض برخی از زائران است مربوط به داروهای تخصصی است که سفارش می دهند و تامین آن به زمان نیاز دارد.

وی با نشان دادن فهرست مکتوب داروهای تخصصی مورد نیاز زائران که سفارش تهیه آن ثبت شده بود ، گفت: این فهرست هر روز ارسال می شود و داروها پس از تامین در اختیار زائران قرارمی گیرد.

بازدید نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت از هتل زائران ایرانی

دو نفر از بانوان زائر زنجانی نیز به ارائه خدمات در هتل جوهر الصبغه نمره قبولی دادند و عنوان کردند که وقتی ما در خانه خودمان هم چند مهمان داریم رسیدگی به امور آنها سخت است چه برسد به ایام حج که حدود ۹۰ هزار نفر مهمان سازمان حج و زیارت هستند و طبیعی است که با توجه به تنوع خواسته های زائران و تراکم زائر کمبودهایی هم وجود داشته باشد.

خانم حسینی زائر یزدی به لزوم توجه به اسراف در سرو غذا توسط زائران و مسئولان آشپزخانه اشاره کرد و سجاد نصر اصفهانی یاور فرهنگی خواستار اضافه شدن تعداد کتب ادعیه و برگزاری مراسم ها با حضور بیشتر خادمان فرهنگی شد که نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت در مواردی روحیه استفاده شخصی از امکانات عمومی سایر افراد را از بهره مندی محروم می کند.

تعدادی از زائران کاروان خدابنده هم که از استان زنجان راهی عربستان شده اند با ابراز رضایت از خدمات ارائه شده ، از مدیران و خادمان ایرانی هتل قدردانی کردند.

سیدمرتضی نیکزاد، زائر روشندل نیز که کتاب هایی را به خط بریل منتشر کرده است، از سرپرست حجاج ایرانی درخواست کرد شرایطی را فراهم کند تا از مدیران کاروانی که زائر نابینا دارند تقدیر شود. به گفته وی درحج امسال ۴۵ نفر از روشندلان حضور دارند.

محسن سلگی زائراعزامی از کنگان کرمان هم که نسبت به سایر زائران شرایط سنی پایین تری دارد به نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان حج و زیارت پیشنهاد داد که شرایط حضور جوانان را بیشتر در حج فراهم کنند.

حجت الاسلام والمسلمین نواب در پاسخ به درخواست این زائر گفت: هدف ما این است که هر سال تعداد بیشتری از زائران برای زیارت خانه خدا عازم عربستان شوند اما کشور میزبان برای هر کشور تعداد مشخصی سهمیه در نظر گرفته است. البته مذاکراتی در این زمینه صورت گرفته ولی هنوز عربستان با این درخواست موافقت نکرده چرا که آنها هم محدودیت هایی دارند.

بر اساس این گزارش، هر چند تعدادی از زائران مشکلات و کمبودهای خود را مطرح کردند اما تعداد زیادی از حجاج ایرانی تنها به ارائه یک درخواست از نماینده ولی فقیه اکتفا می کردند: «سلام ما را به رهبرمعظم انقلاب اسلامی برسانید». این بیشترین درخواست مطرح شده از سوی زائران بود که برخی با بغض آن را بیان می کردند.

حجت الاسلام والمسلمین نواب نیز گفت: سلام همه زائران ایرانی را خدمت رهبر معظم انقلاب اعلام خواهم کرد و بسیاری از زائران اعلام کرده‌اند که نایب الزیاره ایشان در حرمین شریفین هستند و برای عزت و سربلندی ملت ایران دعا می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *