• info@etehadiehmfe.ir
  • ایران - تهران - دفتر معرفی و اطلاع رسانی اتحادیه شهرهای ایران

تأمین ۲ هزار اتوبوس تا پایان سال/دستور تجهیز سی ان جی اتوبوس‌ها

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی علیزاده مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی در آئین رونمایی از اتوبوس‌های جدید شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران که به مناسبت پاسداشت شصت و هفتمین سالروز تأسیس اتوبوسرانی تهران برگزار شد، اظهار کرد: برای سال ۱۴۰۲ در حوزه حمل و نقل برنامه‌ریزی شده است تا در این حوزه شاهد توسعه حمل و نقل باشیم و این موضوع در معاونت حمل و نقل و ترافیک و در کلان در سطح مدیریت شهری پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به رونمایی از ۴۰ دستگاه اتوبوس جدید همزمان با شصت و هفتمین سالروز تأسیس شرکت واحد اتوبوسرانی اظهار کرد: انشاالله این تعداد اتوبوس طی ۱۰ روز آینده پلاک‌گذاری و وارد ناوگان حمل و نقل شهری خواهند شد. علاوه بر اینکه اواخر سال گذشته نیز با توافقی که با وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها انجام شده بود، ۱۷۴ دستگاه اتوبوس وارد ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت شد.

علیزاده گفت: یکی از سیاست‌های این دوره از شرکت واحد اتوبوسرانی این است که از ظرفیت بخش خصوصی بهره ببریم و در همین زمینه اتوبوس‌ها در اختیار بخش خصوصی قرار خواهد گرفت تا خدمت رسانی مؤثری را به شهروندان شاهد باشیم.

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی افزود: بر اساس توافقی که انجام شده قرار است از ظرفیت شرکت‌ها تولیدکننده اتوبوس‌های داخلی نیز بهره ببریم و تا پایان فروردین ماه تفاهم نامه واگذاری دو هزار دستگاه اتوبوس در سال جدید انجام و ابلاغ خواهد شد.

وی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در ۶ ماهه ابتدایی ۱۴۰۲، ۵۰۰ دستگاه اتوبوس وارد ناوگان حمل و نقل خواهد شد.

علیزاده در پاسخ به سوال مهر در خصوص ضرب‌العجل دستگاه قضا در ارتباط با تهیه اتوبوس در شهر تهران تصریح کرد: این موضوع و ضرب العجل به اتوبوس‌های سی ان جی بر می‌گردد و ما بخش خصوصی را موظف کردیم تا در بازه زمانی تعیین شده (۶ ماهه) نسبت به سی ان جی کردن اتوبوس‌ها اقدام لازم را انجام دهند ضمن اینکه شرکت واحد اتوبوسرانی بیست الی سی دستگاه اتوبوس سی ان جی دارد که برای آنها ما اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی با اشاره به اینکه این شرکت هیچ مشکلی در خصوص اورهال و بازسازی اتوبوس‌ها ندارد گفت: انشاالله تا پایان شهریورماه ۵۰۰ دستگاه اتوبوس اورهال شده وارد سیستم ناوگان حمل و نقل عمومی خواهد شد و انشاالله تا پایان سال ۲ هزار دستگاه اتوبوس وارد ناوگان حمل و نقل عمومی خواهد شد و امیدواریم دولت نیز به تعهدات خود در ارتباط با اتوبوس‌های جدید پایتخت عمل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *