• info@etehadiehmfe.ir
  • ایران - تهران - دفتر معرفی و اطلاع رسانی اتحادیه شهرهای ایران

تشکیل تیم‌های ویژه برای پیشگیری از بیماری‌های واگیر در اربعین

به گزارش خبرگزاری مهر، مدیر و اعضای هیأت علمی انستیتو پاستور ایران با حضور در ساختمان صلح جمعیت هلال احمر و در دیدار با دکتر کولیوند، آمادگی خود را برای تشکیل تیم‌های مشترک برای پیشگیری و شناسایی بیماری‌های واگیر در عراق اعلام کردند.

پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر در این دیدار ضمن تاکید بر همکاری با انستیتو پاستور در خصوص پشتیبانی مراسم اربعین در حوزه سلامت و بهداشت گفت: مقرر شد تا در حوزه اربعین همکاری‌های لازم میان جمعیت هلال احمر و انستیتو پاستور انجام تا مراسمی ایمن تر برگزار شود.

وی افزود: همکاری در حوزه واکسیناسیون، تشخیص بیماری‌ها و هم افزایی در حوزه نیروی انسانی متخصص می‌تواند نتایج مثبت و ملموسی در پی داشته باشد. بر همین اساس می‌توان در اربعین امسال از ظرفیت تشخیص بیماری انستیتو پاستور بهره گرفته تا مانع شیوع بیماری‌های واگیر شویم.

همچنین در این دیدار مدیر انستیتو پاستور با بیان این که هلال احمر ظرفیت‌های خوبی در حوزه بهداشت و درمان دارد، گفت: این ظرفیت وجود دارد تا تیم‌های مشترک در شهرهای عراق مستقر شده تا در حوزه واکسیناسیون، تشخیص بیماری و در صورت نیاز قرنطینه افراد مبتلا به بیماری‌های واگیر، اقدامات لازم انجام شود.

وی افزود: پایش زائرین در مسیر رفت و برگشت و شناسایی بیماری‌های شایع در کشور عراق از جمله زمینه‌های دیگری است که جمعیت هلال احمر و انستیتو پاستور می‌توانند در رابطه با آن همکاری داشته باشند.
پس از اربعین نیز می‌توان در حوزه‌های پژوهشی و تحقیقاتی پروژه‌هایی را تعریف کرد تا روند همکاری علمی فی ما بین تقویت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *