• info@etehadiehmfe.ir
  • ایران - تهران - دفتر معرفی و اطلاع رسانی اتحادیه شهرهای ایران

تصاویری از بازگشت کاروان جانبازان به ایران پس از انجام اعمال حج

به گزارش خبرگزاری مهر، کاروان جانبازان حج تمتع امسال پیش از ظهر امروز از فرودگاه جده عازم تهران شد. برهمین اساس، هواپیمای حامل کاروان جانبازان از فرودگاه جده به مقصد ترمینال سلام فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) پرواز کرد و ساعاتی بعد وارد کشور شد.

کاروان ۷۷ نفره جانبازان سرفراز کشورمان روز ۲۱ خرداد ماه با استقبال مسئولان سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری وارد سرزمین وحی شد.

تصاوری از بازگشت کاروان جانبازان به ایران پس از انجام اعمال حج

امسال حدود چهار هزار و ۳۵۰ نفر از خانواده شهدا و ایثارگران، جانبازان و آزادگان به حج تمتع مشرف شدند که ۷۷ نفر از این تعداد را کاروان جانبازان سرفراز کشورمان تشکیل می‌دادند. هر ساله جمعی از جانبازان سرفراز دفاع مقدس در قالب کاروان ویژه راهی سرزمین وحی می‌شوند و امسال ۲۹ نفر از اعضای این کاروان، جانبازان بالای ۷۰ درصد با شرایط خاص بودند.

تصاوری از بازگشت کاروان جانبازان به ایران پس از انجام اعمال حج

کاروان جانبازان حج تمتع ۱۴۰۲ در قالب کاروان‌های مدینه اول بودند که پس از پنج حضور در شهر پیامبر و زیارت حرم نبوی و ائمه بقیع، در مسجد شجره مُحرم و عازم مکه مکرمه شدند و به جمع حجاج ایرانی خانه خدا پیوستند.

تصاوری از بازگشت کاروان جانبازان به ایران پس از انجام اعمال حج

امسال ۸۷ هزار و ۵۴۱ نفر از کشورمان به حج تمتع مشرف شدند که پس از انجام اعمال و مناسک حج بازگشت آنها به کشور آغاز شده و ۲ مرداد پایان می‌یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *