• info@etehadiehmfe.ir
  • ایران - تهران - دفتر معرفی و اطلاع رسانی اتحادیه شهرهای ایران

تکلیف داریم شرایط مناسب را برای زندانیان فراهم کنیم

به گزارش خبرگزاری مهر، غلامعلی محمدی در دومین روز سفر خود به خراسان رضوی، وارد گناباد شد و ضمن دستور تخلیه زندان قدیم این شهر، از ساختمان جدید این زندان که به بیرون از شهر انتقال یافته، بازدید کرد.

وی در ادامه برنامه‌های سفر به خراسان رضوی، ضمن بهره برداری از ساختمان جدید زندان گناباد، دستور تخلیه کامل زندان قدیم این شهرستان که در بافت شهری مستقر بود را صادر کرد.

رئیس سازمان زندان‌ها در حاشیه آئین بهره برداری از ساختمان زندان جدید گناباد گفت: زندان واقعیت تلخ اجتماعی است که وجود آن اجتناب ناپذیر است، اما در نظام زندانبانی اسلامی ما تکلیف داریم تا شرایط مناسب از نظر اسکان، امکانات بهداشتی و درمانی، زیرساخت‌های اشتغال، امکانات تربیت بدنی، فرهنگی و سایر اقدامات جاری در حوزه اصلاح و تربیت را برای زندانیان فراهم کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در زندان‌های با قدمت بالا مانند زندان گناباد از نظر فضا و امکانات ظرف و مظروف متناسب نیستند و به همین جهت، هم امکان خدمات رسانی کامل و هم امکان اجرای کامل برنامه‌های اصلاحی و تربیتی برای زندانیان وجود ندارد. از طرفی وجود زندان‌ها در بافت شهری مشکلاتی را برای هم وطنان ایجاد کرده که انتقال زندان‌ها به خارج از شهر به یک مطالبه مردمی تبدیل شده است.

رئیس سازمان زندان‌ها تاکید کرد: با توجه به این شرایط انتقال زندان‌های قدیمی به خارج از بافت شهری جهت رفاه حال هموطنان به عنوان یک راهبرد برای سیستم جامع مدیریت سازمان زندان‌ها تعریف شده و اکنون خرسند هستیم که با همت و تعامل مسئولین اجرایی، قضائی و نمایندگان شهرستان گناباد پس از سال‌ها شاهد انتقال زندان به خارج از شهر هستیم و در سالروز بعثت نبی اکرم (ص) این مطالبه قدیمی مردم شریف گناباد با تلاش و پیگیری جامعه زندانبانی استان خراسان رضوی محقق شده است.

شایان ذکر است با دستور رئیس سازمان زندان‌ها، زندان قدیم گناباد تخلیه و زندانیان به ساختمان جدید منتقل شدند.

همچنین رئیس سازمان زندان‌ها در ابتدای ورود به گناباد به شهدای این شهرستان ادای احترام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *