• info@etehadiehmfe.ir
  • ایران - تهران - دفتر معرفی و اطلاع رسانی اتحادیه شهرهای ایران

خدمات متخصص امداد ونجات کوهستان در پیاده روی اربعین

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر از عراق؛ دیروز در حال حرکت به سمت درمانگاه بستان واقع در همکف هتل بستان نجف بودم که امیرحسین را پشت ماشین اورژانس دیدم، امیرحسین راننده آمبولانس هلال احمر که از کرمان اعزام شده بود برای هم دستی تکان دادیم و هریک مسیر مأموریت خود را دنبال کردیم در همان حال خادم مضیف امیرالمومنین که من را با کاور هلال احمر می‌دید عربی فارسی پرسید این ماشین‌های هلال احمر چه نام دارد، گفتم آمبولانس هلال احمر و او هم خوشحال از یادگیری مطلب جدید از من تشکر کرد.

امیرحسین راننده آمبولانس هلال احمر از کرمان اعزام شده است و اولین مأموریت بزرگ برون مرزی او با اولین زیارت و حضورش در حماسه اربعین مصادف شده است. حال و هوای دل‌نشینی دارد. در گفت و گو خبرنگار مهر با راننده جوان آمبولانس هلال احمر گفت: امیرحسین علیخانی هستم، متخصص امداد و نجات کوهستان که از طرف هلال احمر استان کرمان برای خدمت‌رسانی به منطقه نجف اعزام شده‌ام حس غرور و افتخار برای حضور در این مأموریت دارم و اولین بار است که در این مأموریت بزرگ شرکت می‌کنم.

با ورود به این منطقه و به واسطه مشاهده شور و شعف مردم عزیز از بزرگ، پیر و نوجوان که با این علاقه و عظمت در گرمای شدید اقدام به پیاده روی برای رسیدن به حرم "امام حسین علیه السلام" می‌کنند، عمیقاً احساس غرور و افتخار به من دست داد و در این عملیات بزرگ با افتخار به زوار امام حسین خدمت می‌کنیم.

اولین کربلا و اولین دیدار

وی گفت: این اولین سفر کربلا و اولین اعزام بنده هست تا دیروز قسمت نشده بود به زیارت "حضرت علی علیه السلام" بروم و تا قبل از این فقط از حرم حضرت شنیده بودم.

دیروز برای اولین بار حرم را زیارت کردم، تا به حال چنین حسی را تجربه نکرده بودم، چه در حوادث، چه در غم، مأموریت خوشحالی این احساس را نداشتم. حسی امن، گویی حریم امنی را حس می‌کردم که هر آنچه بگویم حضرت می‌شنوند؛ در این زیارت عهد کردم و از حضرت خواستم سعادت نجات بندگان را از من نگیرد و کمک کنند به بهترین وجه به بندگان کمک کنم.

توصیه به زائران

وی در توصیه به زائران بیان داشت: مسئله گرمازدگی را جدی بگیرند زیرا بیشترین انتقالی‌های ما توسط خودرو اورژانس به واسطه گرمازدگی بسیار شدید افراد است و افراد زیادی دچار سردرد یا ضعف سیستم ایمنی بدن شده‌اند.

زوار تا حد امکان زمانی که شدت گرمای هوا کاسته شده است اقدام به حرکت و پیاده روی کنند و سعی کنند به میزان کافی مایعات مصرف کنند و تلاش کنند سر خود را خنک نگه دارند. از حمل وسایل اضافی خودداری و رعایت نکات بهداشتی را مدنظر قرار دهند.

 خدمات متخصص امداد ونجات کوهستان در پیاده روی اربعین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *