• info@etehadiehmfe.ir
  • ایران - تهران - دفتر معرفی و اطلاع رسانی اتحادیه شهرهای ایران

رسم غلط تیراندازی در مراسم عزا در خرمشهر حادثه آفرید

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ نجم‌الدین سهرابی با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی فوت فردی در شهرستان خرمشهر، مأموران پلیس برای پیشگیری از بدعت غلط تیراندازی و برقراری نظم و امنیت با هماهنگی مرجع قضائی در حوالی مراسم مستقر شدند.

وی افزود: مأموران پلیس در این مأموریت، سرنشینان یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ را که با تیراندازی و قدرت نمایی باعث رعب و وحشت شهروندان شده بودند، مشاهده کرده و برای دستگیری آنان وارد عمل شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان خرمشهر با اشاره به اینکه سرنشینان خودرو برای فرار از قانون متواری و به سمت خودروی پلیس تیراندازی کردند، گفت: مأموران پلیس در عملیات تعقیب و گریز و تیراندازی متقابل پس از اصابت گلوله به لاستیک خودرو آن را توقیف و ۲ نفر سرنشین مسلح را دستگیر کردند.

وی با اشاره به اینکه در این عملیات یکی از همکاران جان بر کف فراجا از ناحیه کتف مجروح و به بیمارستان منتقل شد، تصریح کرد: در بازرسی از خودرو متهمان یک قبضه سلاح کلاشینکف و ۲ تیغه خشاب مربوطه کشف شد.

سرهنگ سهرابی یادآور شد: بدعت تیراندازی در مراسم عزا یا عروسی در شهرهای جنوبی کشور یکی از رسوم غلطی به شمار می‌رود که معمولاً تبعات سنگینی نظیر از دست رفتن جان انسان‌ها یا نقص عضو و مجروحیت افراد را به دنبال دارد و در این راستا پلیس وظیفه ذاتی خود را می‌داند که ضمن اعمال قانون نیز مقتدرانه با مخلان نظم و امنیت برخورد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *