• info@etehadiehmfe.ir
  • ایران - تهران - دفتر معرفی و اطلاع رسانی اتحادیه شهرهای ایران

سامانه سجل زمینه یک معامله امن اقتصادی را فراهم می‌سازد

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد کاظمی‌فرد، رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه گفت: سامانه سجل محکومیت‌های مالی شرایط یک معامله امن را فراهم می‌سازد تا فرد پس از در اختیار داشتن اطلاعات محکومیت‌های مالی فرد مقابل اقدام به یک معامله کند.

محمد کاظمی‌فرد، رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه: سامانه سجل محکومیت‌های مالی شرایط یک معامله امن را فراهم می‌سازد تا فرد پس از در اختیار داشتن اطلاعات محکومیت‌های مالی فرد مقابل اقدام به یک معامله کند.

دسترسی این سامانه برای عموم مردم است و در پنجره واحد خدمات الکترونیک قضائی قرار داده شده است و طرفین یک معامله قبل از انجام آن می‌توانند از این سامانه استفاده کنند.

در سال گذشته بیش از ۲۰ هزار نفر از طریق خودکاربری سامانه محکومیت‌های مالی توانسته‌اند شرایط یک معامله امن را فراهم کنند.

استفاده از این سامانه برای بانک‌ها، مؤسسات مالی و اعتباری دستگاه‌های اجرایی و دفاتر اسناد رسمی در یک فضای امن با حفظ محرمانگی و با رعایت حریم‌خصوصی افراد صورت می‌گیرد و در اختیار مراجع استعلام گیرنده قرار داده می‌شود.

در سال گذشته بیش از یک میلیون استعلام توسط بانک مرکزی در راستای قانون با هدف شفاف‌سازی سازی و اعتبارسنجی صورت گرفته است که این موضوع نقش مهمی در جلوگیری از مشکلات بعدی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *