• info@etehadiehmfe.ir
  • ایران - تهران - دفتر معرفی و اطلاع رسانی اتحادیه شهرهای ایران

سیل در اردستان جان ۳ نفر را گرفت/سقوط ۱۴۰ اصله درخت در شهر اصفهان

منصور شیشه فروش در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: وقوع سیلاب ناگهانی ناشی از بارش شدید باران و تگرگ بعد ازظهر امروز در روستای نهوج اردستان واقع در ۶۵ کیلومتری شرق اردستان متأسفانه باعث جان باختن ۳ نفر از ساکنین روستا بعلت تخریب منزل و آب بُردگی شد.

وی افزود: دراثر وقوع سیل و سیلابی شدن رودخانه داخل روستا ۹ نفر مجروح و به مراکز درمانی اعزام شدند خساراتی به اماکن مسکونی راه‌ها معابر و اراضی کشاورزی دام‌های سبک و کلنی زنبور عسل درمنطقه وارد شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد: عوامل امدادی و مدیریت بحران و فرمانداری شهرستان در حال امدادرسانی در روستا هستند.

مصدومیت ۶ نفر در دولت آباد بر اثر طوفان

شیشه فروش افزود: در اثر وقوع طوفان گرد و خاک ۶ نفر در اثر ریزش دیوار جنب امام زاده نرمی دولت آباد مجروح و به بیمارستان اعزام شدند.

به گفته وی سیل بردگی خودروی پراید در محور مشکنان به تودشک و فوتی راننده پراید جستجو برای یافتن یک نفر سرنشین احتمالی پراید در جال انجام است.

شیشه فروش ادامه داد: محور جاده‌ای نائین به اردستان بعلت شدت سیل بصورت موقت فعلاً مسدود و ترافیک در محور ایجاد شده از رانندگان خواسته شده در این محور تردد نکنند.

هدایت سیلاب از سمت گردنه ملااحمد به سمت تالاب گاوخونی

وی ابراز داشت: سیلاب از گردنه ملأ احمد نائین و مسیر تودشک به سمت شهرستان ورزنه و تالاب گاوخونی هدایت شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان به آب‌گرفتگی در روستاهای دخر آباد جندابه و شهر کوهپایه و کنترل ابگرفتگی در این روستاها و نیز نیستانک، وندیش و کجان در شهرستان نائین و محورهای جاده‌ای هاشم اباد شهرستان هرند و نیز مسیر روستای قورتان شهرستان ورزنه اشاره کرد و گفت: وزش طوفان شدید با سرعت ۹۰ کیلومتر در ساعت
باعث سقوط بیش از ۱۴۰ اصله درخت در شهر اصفهان و شهرستان‌های مناطق مرکزی و شرق و آسیب به چهار خودرو شد.

به گفته شیشه فروش ۱۲۰ تیم امدادی در مناطق فوق در حال امداد رسانی هستند و خساراتی نیز به عشایر امین اباد شهرضا نیز در اثر بارندگی وارد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *