• info@etehadiehmfe.ir
  • ایران - تهران - دفتر معرفی و اطلاع رسانی اتحادیه شهرهای ایران

سیل ۱۰۰۰ میلیارد تومان خسارت به انگوت وارد کرده است

به گزارش خبرنگار مهر، ولی اسماعیلی عصر سه‌شنبه که به همراه تعدادی از مدیران دستگاه‌های خدمات‌رسان استان از مناطق سیل‌زده شهرستان انگوت بازدید می‌کرد، افزود: قرار شد تا جهاد کشاورزی و صندوق بیمه محصولات کشاورزی ارزیابی نهایی خود را از میزان خسارت انجام داده و در ۲ شهرستان انگوت و گرمی پرداخت غرامت از طریق صندوق بیمه محصولات کشاورزی و ستاد مدیریت بحران انجام شود.

وی اظهار کرد: از طریق مسئولان کشوری به ویژه بنیاد مسکن، نوسازی واحدهای مسکونی روستایی خسارت دیده را پیگیری خواهیم کرد تا ۷۲ واحد مسکن دچار خسارت در «زیوه، قره‌خانلو» و سایر مناطق شهرستان انگوت ترمیم و بازسازی شود.

نماینده مردم شهرستان‌های گرمی و انگوت در مجلس شورای اسلامی ضرورت احداث دیوار حائل و پل ورودی را در این مناطق یادآور شد و تصریح کرد: اجرای طرح هادی بسیار مهم و ضروری است و انتظار می‌رود در کوتاه‌ترین زمان در «زیوه، قره‌خانلو» و سایر شهرها و روستاهای انگوت و گرمی این طرح‌ها اجرایی و عملیاتی شود.

اسماعیلی گفت: ۴۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی و ۶۰۰ هکتار باغات شهرستان انگوت خسارت دیدند و در کنار آن به تأسیسات دامی نیز خسارت عمده‌ای وارد شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: تلاش مسئولان اجرایی استان بر این است تا بخش عظیمی از این خسارت را جبران کرده و فرصت و زمینه بهره‌گیری بیشتر از فضای فراهم شده در جبران خسارت را برای حادثه‌دیدگان مهیا کنند.

اسماعیلی اضافه کرد: با برگزاری نشست اضطراری در وزارت جهاد کشاورزی و وزارت کشور، پیگیری‌های لازم را انجام خواهیم داد تا به سیل‌زدگان در انگوت و گرمی خدمات‌رسانی سریع‌تر و بهتر انجام شود.

وی بیان کرد: مسئولان کشوری باید در کنار جبران خسارت و پرداخت غرامت به حادثه‌دیدگان بیش از گذشته فعالیت‌های عمرانی و آبادانی را در این شهرستان‌ها سرعت بدهند تا در آینده شاهد تکرار چنین حوادث ناگوار در منطقه نباشیم.

نماینده مردم شهرستان‌های گرمی و انگوت در مجلس شورای اسلامی ضرورت اجرای طرح‌های آبخیزداری را در منطقه یادآور شد و ادامه داد: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری باید مناطق سیل‌خیز را در این شهرستان شناسایی و نسبت به اجرای بندهای تأخیری اقدامات مؤثر را در کوتاه‌ترین زمان انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *