• info@etehadiehmfe.ir
  • ایران - تهران - دفتر معرفی و اطلاع رسانی اتحادیه شهرهای ایران

مقصر حادثه معدن رزمجاه طزره دامغان احضار شد

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان سمنان، محمد جعفر عبدالهی گفت: پس از بازدید میدانی به عمل آمده از معدن طزره با حضور هیئت بازرسان حوادث ناشی از کار، مقرر شده بود با دقت و سرعت گزارش هیئت سه نفره کارشناسی حوادث کار به مرجع قضائی ارائه شود.

وی اظهار کرد: به محض دریافت گزارش کارشناسی، به منظور رعایت تشریفات قانونی، مقصر احضار شد تا با اطلاع از نظریه صادره روند رسیدگی به پرونده به درستی انجام شود.

رئیس کل دادگستری استان سمنان ادامه داد: قانونگذار برای متهم حقوقی قائل است که از جمله آن اعتراض به نظریه بازرسان اداره کار است.

عبدالهی تصریح کرد: دستگاه قضائی استان سمنان در پی وقوع حادثه معدن طزره، قصد دارد بر مدار قانون با مقصران برخورد کند تا بخشی از آلام خانواده‌ها تسکین یابد؛ ولیکن نمی‌پذیرد بی‌عدالتی اتفاق بیفتد.

وی گفت: به منظور پیگیری مطالبات خانواده‌های جان باختگان و ارائه گزارش تکمیلی از آخرین اقدامات انجام شده و استماع مشکلات آنان، جلسه‌ای در هفته جاری با حضور مسئولان قضائی و اجرایی شهرستانی، استانی و کشوری مربوطه برگزار می‌شود تا حقوق خانواده‌ها هرچه زودتر به دست آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *