• info@etehadiehmfe.ir
  • ایران - تهران - دفتر معرفی و اطلاع رسانی اتحادیه شهرهای ایران

 هواشناسی اصفهان هشدار سطح زرد صادر کرد

به گزارش خبرنگار مهر،، هشدار سطح زرد رنگ زمانی صادر می‌شود که رخداد پدیده‌ای جوی ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی ایجاد کند. هشدار زرد رنگ برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد، داشته باشند؛ همچنین از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی بیندیشند.

برهمین اساس اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز چهارشنبه یکم شهریور نسبت به وقوع تندباد و گردوخاک و کاهش دید و افزایش آلودگی هوا از بعد از ظهر روز شنبه تا شامگاه یکشنبه (چهارم و پنجم شهریور) هشدار داد.

براساس این اطلاعیه طی روزهای شنبه و یکشنبه، وزش باد و گردوخاک، وقوع تند باد لحظه‌ای در ساعات اولیه شب مناطق شمال شرق و شرق و مرکز استان اصفهان را در بر خواهد گرفت‌

وقوع این پدیده مناطقی چون خوروبیابانک، چوپانان، اردستان، مهاباد، زواره، انارک، نائین، ورزنه، بادرود، اصفهان، شرق اصفهان، نجف‌آباد، مورچه خورت، مبارکه، زرین‌شهر و کبوترآباد را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان نسبت به احتمال کاهش شعاع دید و کاهش کیفیت هوا، بالارفتن عدد شاخص هوا و قرار گرفتن در شرایط ناسالم هشدار داده و افزوده است که افراد به ویژه گروه‌های حساس و آسیب پذیر (سالمندان، افراد دارای بیماری‌های تنفسی و قلبی، زنان باردار و کودکان) از تردد و فعالیت در فضای باز بپرهیزند.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان در این اطلاعیه همچنین نسبت به احتمال آسیب به سازه‌های موقت، شکستن درختان فرسوده و کهن‌سال و نهال‌ها و اختلال تردد در مسیرهای مواصلاتی با استان‌های سمنان و یزد هشدار داده و بر لزوم استحکام سازه‌های موقت، استفاده از بادگیر و قیم در باغات، مدیریت و محافظت از صنایع حساس به گردوخاک و خودداری از توقف و پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره تاکید کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *