• info@etehadiehmfe.ir
  • ایران - تهران - دفتر معرفی و اطلاع رسانی اتحادیه شهرهای ایران

هوای بارانی اصفهان سالم است/ شاخص ۵ منطقه در وضعیت پاک

مسئول امور کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: میانگین شاخص هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت صبح امروز سه شنبه یازدهم بهمن ماه براساس داده‌های دریافتی ۱۱ ایستگاه شهرداری در وضعیت قابل قبول ثبت شد.

جمشید لقایی با بیان اینکه امروز نیز شاخص هوا در پنج ایستگاه در وضعیت مطلوب قرار دارد، افزود: شاخص هوا در ایستگاه خیابان ولدان (ورزشگاه میثاق) با ۴۵، فرشادی با ۴۳، خیابان فیض با ۴۱، محله کردآباد با ۳۹ و خیابان میرزا طاهر با ۱۹ در وضعیت پاک است.

وی اضافه کرد: شاخص هوا در ایستگاه بلوار کاوه با ۵۸، دانشگاه صنعتی با ۹۵، میدان باهنر با ۵۹، سپاهان شهر با ۶۲، رهنان با ۵۱ و میدان انقلاب با ۵۳ AQI وضعیت قابل قبول را نشان می‌دهد.

هوای بارانی اصفهان سالم است/ شاخص ۵ منطقه در وضعیت پاک
شاخص هوا در ایستگاه‌های پایش شهرداری اصفهان- ۱۱ بهمن

به گزارش مهر، بر اساس داده‌های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست (منطقه اصفهان)، شاخص هوا در خیابان احمدآباد با ۷۰، استانداری با ۹۹، پروین با ۹۳، بزرگراه خرازی با ۸۳ و رودکی با ۶۱ AQI در وضعیت قابل قبول ثبت شد. همچنان ایستگاه باغ غدیر و خواجو قطع است.

امروز ایستگاه‌های پایش هوا در شاهین شهر با ۳۲ AQi در وضعیت پاک و مبارکه با ۵۲ AQI در وضعیت قابل قبول بوده و مابقی ایستگاه‌ها در شهرهای مجاور اصفهان از جمله سجزی، خمینی‌شهر، زرین‌شهر و منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان نیز قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *