• info@etehadiehmfe.ir
  • ایران - تهران - دفتر معرفی و اطلاع رسانی اتحادیه شهرهای ایران

وضعیت ترافیک صبحگاهی در معابر اصلی و بزرگراه های پایتخت

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ احسان مؤمنی گفت: با رصد مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از وضعیت تردد خودروها در ساعات ابتدایی صبح دوشنبه بیست و ششم تیر ماه نشان از معابر و بزرگراه‌هایی خلوت در سطح شهر تهران و احتمال تصادفات به خاطر افزایش سرعت‌ها توسط برخی از رانندگان دارد.

وی افزود: ترافیک در ورودی‌های غربی بزرگراه‌های همت محدوده اشرفی، آزادراه تهران، آزادگان، شیخ فضل الله، یادگار امام (ره) در هر دو مسیر خلوت و همت توانیر نیمه سنگین است.

مؤمنی ادامه داد: ترافیک در ورودی‌های شرقی بزرگراه‌های شهید سلیمانی، صیاد، پل صدر هم رو و هم زیر پل، در هر دو مسیر خلوت و زین الدین محدوده شمس آباد در مسیر شرق به غرب نیمه سنگین است.

وی افزود: ترافیک بزرگراه نواب نیمه سنگین از پل امام خمینی (ره)، داخل تونل توحید ترافیک روان است.

سرهنگ مؤمنی اظهار داشت: تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ در تمامی تقاطع‌ها و معابر و میادین شهر تهران به منظور کنترل سرعت‌ها و سبقت‌ها، اجرای طرح جناغی ها و همچنین عدم تردد کامیون‌ها در ساعات روز در معابر شهری حضور دارند و با رانندگانی با دیدن خلوتی معابر ممکن است بر سرعت خودروی خود بیافزایند و باعث حادثه و تصادفات دلخراش می‌شوند برخورد می‌نمایند.

وی گفت: ۸ خط حرکتی همزمان وارد تونل توحید می‌شود و این حجم بالای ورودی به تونل توحید باعث ایجاد ترافیک در این محدوده می‌شود. امید است با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی شاهد کاهش تصادفات و حوادث رانندگی باشیم.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: تردد موتورسواران در داخل تونل‌ها ممنوع است زیرا موتورسیکلت بر روی دوچرخ در حال حرکت است و با کوچک‌ترین انحراف و ضربه واژگون شده و از آنجا که دیواره‌های تونل‌ها از بتن ساخته شده به محض برخورد سر موتورسواران با آن موجب حوادث غیرقابل جبران برای موتورسواران خواهد شد.

وی از راکبین موتورسیکلت خواست به دلیل انباشت گازهای آلاینده در داخل تونل‌ها و احتمال واژگونی ناگهانی موتورسیکلت به دلیل بیهوشی و تصادفات بدون برخورد، از تردد داخل تونل‌ها جدا خودداری نمایند و همواره از کلاه ایمنی و استاندارد جهت ترددهای خود در سطح شهر استفاده نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *