• info@etehadiehmfe.ir
  • ایران - تهران - دفتر معرفی و اطلاع رسانی اتحادیه شهرهای ایران

۴۰۶ دشت کشور درگیر فرونشست/ ۲۳ استان گرفتار گرد و غبار است

به گزارش خبرنگار مهر، پدرام جدی، سرپرست دفتر مشارکت‌های مردمی و مسئولیت اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست در نشست نقش سازمان حفاظت محیط‌زیست در جاری‌سازی مسئولیت اجتماعی اظهار داشت: وضعیت اکوسیستمی کشور شکننده است و این موضوع نشانه‌های زیادی دارد.

وی افزود: ۴۰۶ دشت کشور درگیر فرونشست، ۲۳ استان درگیر گرد و غبار است و کاهش سطح پوشش گیاهی، آلودگی هوا و … نشان می‌دهد سازگار نوین و جدید باید مد نظر باشد.

جدی با بیان اینکه تغییرات اقلیمی به این شرایط شکننده سرعت اکوسیستم داده است، گفت: در اسناد بالادستی مسئولیت اجتماعی نیز بسیار مورد توجه است.

سرپرست دفتر مشارکت‌های مردمی و مسئولیت اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرد: خانه‌های محیط زیست به ۲۱۵۰ مورد رسیده و حتی در روستا راه اندازی شده و تلاش شده آحاد مردم در این بستر حضور یابند. سازمان‌های مردم نهاد برخاسته از گروههای مردمی اند و حتی بهتر در افزایش رفتار دوستدار محیط زیست عمل می‌کنند.

وی بیان داشت: ردپای صنایع بر محیط زیست انکار ناپذیر است و باید همه مسئولیت اجتماعی را وظیفه خود بدانند. باید شرایط و سازکار لازم اندیشیده شود. برخی برندها هم در این زمینه در جهان به موضوع حفاظت از محیط زیست پرداخته اند و حتی جزو تبلیغاتشان صنایع دوستدار محیط زیست است.

جدی گفت: مسئولیت اجتماعی کلید صیانت پایدار محیط زیست است و سازمان به تنهایی نمی‌تواند صیانت کند و این مسأله وظیفه عمومی محسوب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *